Spanyol
Spanishpod
A chinespod-ot is kiadó Praxis Language stúdió szolgáltatja.
A nyelvtanulást segítő anyagai is hasonló szisztéma szerint épülnek fel. A fő bázis a kb. 10-15 perces napi podcast, erre épülnek a feladatok, szókincs. A szabadon letölthető podcastban pedig általában szintén egy párbeszédet mutatnak be és magyarázzák angolul a jelentését, a hozzá kapcsolódó nyelvtant, kulturális hátteret.
A felülete nemrég újult meg, a leckék szintekre bontva a Channels menüponthoz kerültek, és lett egy új menüpont, a Sets, ahol csokorba szedték az egy témához tartozó leckéket (pl. Health, Travel, Food).
Szabadon elérhető tartalom:
a napi nyelvlecke mp3-ak (podcast-ek),
az egy-egy leckéhez kapcsolódó hozzászólások (írni csak regisztrációval tudunk).
Regisztrációval elérhető:
a leckékhez kapcsolódó feladatok, szókincs,
egy szótanulást segítő hangfájl, az adott lecke szavaival állít össze mondatokat (audio review), valamint a párbeszéd átírása és angol fordítása.
Mindezeket kipróbálhatjuk, meghallgathatjuk a 7 napra szóló szabad regisztrációval meg persze ha előfizetünk a szolgáltatásra :-).
E-spanyol.hu
Nyelvtanulást segítő magyar-spanyol nyelvű webhely.
Logikusan felépített a szerkezete, témaköreinek bontása. Leghasznosabbnak az Olvasókönyvet és a Források - Online tananyagok, Online rádiók pontot találtam, az előbbinél fokozatosan nehezedő, összetettebb szövegek találhatók, kezdő szinttől (egy spanyol tankönyv anyagát használták fel). A fordítást a betűrendes szójegyzék könnyíti meg, a feldolgozást pedig a szöveghez kapcsolódó kérdések.
Az Online tananyagoknál egy gazdag linkgyűjtemény található magyar és angol/spanyol nyelvű oldalakból, főként nyelvtani tesztekkel, segédanyagokkal.
Nyelvtani táblázatok (Ayuda gramatical)
Átlátható, színes összefoglaló táblázatok a névszó és igeragozáshoz. Egyszerű felület, sok hasznos tartalom.
Nyelvtani gyakorlatok
Egy jól kereshető, interaktívan használható gyakorlóhely, a tartalmát elég részletesen lebontották egyes nyelvtani témakörökre.
Gyakorló-ragozóprogramok
A számítógép segítségével való tanulást kedvelőknek magyar fejlesztésű programok. Egy részük online elérhető, egy másik részük pedig letölthető és telepíthető változatban. Találhatunk köztük igeragozó programot, feleletválasztós tesztet, szótanulást segítő alkalmazásokat és interaktív játékokat.
Latin
A latin nyelvtanulást segítő "web 2.0"-ás eszközöket használó oldalak közül kettőt ajánlok, mindkettő podcast-eket tartalmaz:
Lingua Latina et Graeca: itt görög nyelvi hanganyagokat is találunk a latin mellett. Lényegében folytatásos epizódokat tartalmaznak a leckék.
A másik, Latinum elnevezésű oldal wiki-vel (elég üres még-reméljük :-), szabadon letölthető hanganyagokkal. Úgy láttam, sűrűbben frissül, mint az előző hely.
Egy sok hasznos linkkel, anyaggal rendelkező webhely a latinul már valamilyen szinten tudóknak. Fő érdekessége szerintem az "Acceleration Readers", ahol az 'eredeti' latin nyelvű olvasmány értelem szerint van sorokra tördelve, megkönnyítve a megértést, szerkezetek felismerését, tükrözi a latin mondatok periodikus felépítését (több szó, félmondat tartozik egybe).
2008. május 14., szerda
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)